|
Als ik zou zeggen dat kwantumfysica heel veel te maken heeft met keramische terrastegels zie me waarschijnlijk voor gek aan, maar het is écht zo! De productie van keramische tegels is een gecompliceerd proces, allereerst wordt de vorm gemaakt vanuit zoiets als klei (dus geen metaal), deze klei wordt dan naar behoeven dusdanig veranderd zowel in vorm als in kleur, dit is waar kwantumfysica om de hoek komt kijken, welke kleur wij zien ligt aan elektronen van het voorwerp waar het licht op valt, om wat specifieker te zijn de ruimte die zij hebben. Bij grote moleculen hebben elektronen meer ruimte om zich te bewegen en dus nemen zij andere fotonen op (dit is licht), wij gebruiken dit proces al jaren, zelf 400 na christus! Toen vermaalde we bijvoorbeeld goud om dan een kleur die we willen hebben te maken! Dit gebeurt hedendaags ook constant! In de fabriek worden kleine deeltjes toegevoegd om de keramische tegels een bepaalde kleur te geven! Gevolgd door de kleuring komt de vorming hier wordt er structuur gegeven aan de tegels, door een enorme roller over de klei te laten gaan dit zorgt voor groeven erin. Hierna worden er in de klei kleine steentjes toegevoegd (als dit gewenst is), deze worden erop gestrooid en dan met een soort deegroller erin gerold. Deze stap wordt gevolgd door het verwarmen van de klei, nu is er sprake van keramiek! Doordat de bindingen zo zijn veranderd is de keramiek nu misschien wel harder dan metaal! Hier heb je gebakken tegels, wie had nou gedacht dat er zoveel denkwerk achter zat? Als allerlaatst wordt de keramiek gesneden in groottes naar wens. De tegels worden verpakt en gedistribueerd naar alle panden waar dit nodig is en dan komt jij in het plaatje, je kiest een tegel uit die het beste past bij uw nieuwe badkamer of terras. |
| https://www.bricksandstones.nl/ |
Veelgestelde vragen
Wat is de rol van kwantumfysica bij terrastegels?▼
Kwantumfysica bepaalt welke kleur we zien in terrastegels. De kleur hangt af van hoe elektronen zich bewegen in moleculen en welke fotonen zij opnemen. Dit principe wordt al eeuwen gebruikt om tegels de gewenste kleur te geven.
Hoe wordt de kleur van keramische tegels bepaald?▼
Tijdens de productie worden kleine deeltjes aan de klei toegevoegd om de gewenste kleur te creëren. Deze techniek is gebaseerd op kwantumfysica en wordt al sinds 400 na Christus toegepast, bijvoorbeeld met gouddeeltjes.
Wat gebeurt er tijdens het bakken van terrastegels?▼
Tijdens het verhitten veranderen de bindingen in de klei, waardoor keramiek ontstaat. Dit proces maakt de tegels aanzienlijk harder dan metaal en geeft ze hun uiteindelijke stevigheid.
Welke stappen zijn er in de productie van terrastegels?▼
De productie bestaat uit: klei vormen, kleuring toevoegen, structuur creëren met rollen, eventueel steentjes inrollen, verhitten tot keramiek, en tot slot snijden in de gewenste maten.
Waarom hebben grotere moleculen andere kleuren in tegels?▼
Grotere moleculen geven elektronen meer ruimte om zich te bewegen. Dit zorgt ervoor dat zij verschillende fotonen (licht) opnemen, wat resulteert in andere kleuren dan kleinere moleculen.
